2022-23 Great Northern Conference Boys Wrestling Schedule

0
135

 

Wrestling: Varsity Winter 2022-23 Schedule
Activity Type Date Time Home/Host Opponent
Wrestling: Boys Varsity First day of Practice 11-14-22 3:30PM Mosinee TBA
Wrestling: Boys Varsity Quad 12-01-22 5:00PM New London Antigo, Little Chute, Mosinee
Wrestling: Boys Varsity Quad 12-01-22 5:00PM New London Antigo, Little Chute, Mosinee
Wrestling: Boys Varsity Match 12-01-22 7:00PM Medford Neillsville
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Antigo Abbotsford, Ashland, Athens (Cloverwood), Cameron, Clintonville Truckers, Crivitz, Hayward Community Schools, Lakeland Union High School, Laona-Wabeno, Manawa, Marathon, Menominee Indian, Rhinelander High School, Rosholt, Shiocton, Three Lakes, Waupaca
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Wausau West Medford, Pulaski, Sauk Prairie, Stevens Point, Tomah
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Antigo Three Lakes, Shiocton, Rosholt, Menominee Indian, Marathon, Manawa, Laona-Wabeno, Hayward Community Schools, Crivitz, Clintonville Truckers, Cameron, Athens (Cloverwood), Abbotsford, Ashland, Lakeland Union High School, Rhinelander High School, Waupaca
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Antigo Abbotsford, Ashland, Athens (Cloverwood), Cameron, Clintonville Truckers, Crivitz, Hayward Community Schools, Lakeland Union High School, Laona-Wabeno, Manawa, Marathon, Menominee Indian, Rhinelander High School, Rosholt, Shiocton, Three Lakes, Valders, Waupaca, West De Pere
Wrestling: Girls Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Antigo Ashland, Clintonville Truckers, Florence, Laona-Wabeno, Menominee Indian, Rhinelander High School, Wrightstown
Wrestling: Girls Varsity Invitational 12-03-22 10:00AM Antigo Ashland, Clintonville Truckers, Florence, Laona-Wabeno, Menominee Indian, Rhinelander High School, Shiocton
Wrestling: Boys Varsity Triangular 12-08-22 5:00PM Crandon Peshtigo, , Marathon, Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-09-22 3:30PM Neenah Burlington Area School District, Oak Creek, Appleton East, Antigo, Cedarburg, Berlin, Homestead, Johnson Creek, Kewaunee, Lena, Two Rivers, Wittenberg-Birnamwood, New London, Merrill, Almond-Bancroft
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-10-22 9:00AM Eau Claire North Chippewa Falls, Menomonie, Baldwin-Woodville, New Richmond, Eau Claire Memorial, Viroqua, Rice Lake, Prescott, Simley, Lakeville North, Holmen, Superior, Stanley-Boyd, Bloomer, Cameron, Stratford, Abbotsford, Auburndale, Bruce, Chetek-Weyerhaeuser, Ladysmith, Neillsville, Nekoosa, Phillips, St. Croix Falls, Spring Valley, Medford, Arrowhead, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City, Whitehall
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-10-22 9:30AM Laona-Wabeno Tomahawk, Suring, Kingsford, Cedar Grove-Belgium, Coleman Cougars, Elcho, Florence, Menominee Indian, Three Lakes, Crandon, Gladstone, Iron Mountain, Bark River, Menominee (MI), Reedsville, Marinette
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-10-22 9:30AM Tomah Mauston, Spencer, , Athens, Baraboo High School, Cashton, DeSoto, Gale Ettrick Trempealeau, Lancaster, Mosinee, New Lisbon, Osseo-Fairchild, Regis, Richland Center, Royall, Sparta, Wautoma, Westby Area
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-10-22 9:30AM Barron Area Schools Amery, Ashland, Clear Lake WI, Cornell, Hayward Community Schools, Lakeland Union High School, Luck, Osceola, Shell Lake, Somerset School District, Turtle Lake, Unity
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-10-22 9:30AM Laona-Wabeno Menominee Indian, Crandon, , Bark River, Cedar Grove-Belgium, Coleman Cougars, Crivitz Wolverines, Elcho, Florence, Gladstone, Iron Mountain, Kingsford, Marinette, Menominee (MI), Reedsville, Rhinelander High School, Suring, Three Lakes, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Quad 12-13-22 6:30PM Lakeland Union High School Chequamegon, Wausau East
Wrestling: Boys Varsity Quad 12-15-22 4:30PM Abbotsford Antigo, Stratford, Auburndale
Wrestling: Boys Varsity Match 12-15-22 4:30PM Regis Durand-Arkansaw, Hayward Community Schools, Medford
Wrestling: Boys Varsity Match 12-15-22 7:00PM Mosinee Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Match 12-15-22 7:00PM Rhinelander High School Antigo
Wrestling: Boys Varsity Match 12-15-22 7:00PM Medford Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Triangular 12-15-22 7:00PM Athens Mosinee, Phillips
Wrestling: Boys Varsity Quad 12-16-22 4:00PM Amherst Adams-Friendship, Edgar, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Game 12-16-22 4:00PM Amherst Adams-Friendship, Edgar, Rhinelander High School, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-17-22 8:00AM Fond du Lac Bay Port, Burlington Area School District, Cedarburg, Denmark, Evansville, Hartford Union High School, Kenosha Bradford, Kiel, Lodi, Lourdes Academy, Manitowoc Lincoln, Menomonee Falls, Menomonie, Mosinee, Oak Creek, Port Washington, Sauk Prairie, Sheboygan Falls, Slinger, Stevens Point Area, Sussex Hamilton, Wausau West, Weyauwega Fremont, Winnebago Lutheran Academy
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-17-22 9:00AM Shawano Community Wausau East, Marshfield, Appleton West, Spencer, Antigo, West De Pere, Valders, Athens, Bonduel, Brillion, Clintonville Truckers, Freedom, Green Bay West, Lena, Omro, Peshtigo, Shiocton, Two Rivers, Laona-Wabeno, Oconto, New London, Medford, Marinette
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-17-22 9:00AM Shawano Community Wausau East, Marshfield, Appleton West, Spencer, Antigo, West De Pere, Valders, Athens (Cloverwood), Bonduel, Brillion, Clintonville Truckers, Freedom, Green Bay West, Lena, Omro, Peshtigo, Shiocton, Two Rivers, Laona-Wabeno, Oconto, New London, Medford, Marinette
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-17-22 9:00AM Shawano Community Green Bay West, Antigo, Appleton West, Athens, Bonduel, Brillion, Clintonville Truckers, Freedom, Kettle Moraine (use), Lakeland Union High School, Laona-Wabeno, Lena, Marinette, Marshfield, Medford, New London, Oconto, Omro, Peshtigo, Shiocton, Spencer, Two Rivers, Valders, Wausau East, West De Pere
Wrestling: Girls Varsity Invitational 12-17-22 9:00AM Shawano Community Antigo, Appleton North, Bonduel, Brillion, Clintonville Truckers, Florence, Green Bay United Wrestling, Kettle Moraine (use), Marinette, Menominee Indian, New London, Oconto, Omro, Peshtigo, Shiocton, Stratford, Wausau East, West De Pere
Wrestling: Girls Varsity Invitational 12-17-22 9:00AM Shawano Community Menominee Indian, Antigo, Appleton North, Bonduel, Brillion, Clintonville Truckers, Florence, Green Bay United Wrestling, Kettle Moraine (use), Lakeland Union High School, Marinette, New London, Oconto, Omro, Peshtigo, Shiocton, Stratford, Suring, Wausau East, West De Pere
Wrestling: Boys Varsity Tournament 12-17-22 9:30AM Stratford Altoona, Amherst, DC Everest, Elcho, Granton, Lakeland Union High School, Loyal, Mercer, Merrill, Neillsville, Nekoosa, Regis, Rhinelander High School, Wisconsin Rapids Lincoln
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-17-22 9:30AM Green Bay Preble Eau Claire Memorial, Kaukauna, Neenah, Chilton, Lomira, Ozaukee, Sheboygan South, Sturgeon Bay, Waupaca, Lakeland Union High School, Crivitz
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-22-22 11:00AM Rhinelander High School Menominee (MI), Abbotsford, Amherst, Ashland, Athens, Bayfield, Bessemer, Cameron, Cedar Grove-Belgium, Chequamegon, Clintonville Truckers, Crandon, Elcho, Escanaba, Florence, Iron Mountain, Ironwood, Kingsford, Laona, Laona-Wabeno, Lena, Marathon, Merrill, Northwestern, Oconto, Osseo-Fairchild, Phillips, Shawano Community High School, Siren, Spencer, Three Lakes, Wautoma, Wittenberg-Birnamwood
Wrestling: Girls Varsity Game 12-22-22 11:00AM Rhinelander High School Ashland, Bayfield, Bessemer, Cedar Grove-Belgium, Chequamegon, Clintonville Truckers, Crandon, Elcho, Escanaba, Florence, Iron Mountain, Kingsford, Laona-Wabeno, Lena, Menominee (MI), Merrill, Oconto, Osseo-Fairchild, Phillips, Shawano Community High School, Siren, Spencer, Three Lakes, Wausau East, Wautoma, Wittenberg-Birnamwood
Wrestling: Girls Varsity Game 12-23-22 4:30PM Wrightstown Antigo, Marinette, Muskego, Oconto Falls Panthers, Shiocton
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-29-22 7:00AM River Falls School District Amery, Menomonie, Baldwin-Woodville, Rhinelander High School, Arcadia, Black River Falls, Osceola, Ellsworth Community, Rice Lake, Prescott, Ashland, Elkhorn, Somerset School District, Chequamegon, Hayward Community Schools, Shell Lake, Bloomer, Barron Area Schools, Spooner Area School District, Luck, Flambeau, Cameron, Clear Lake WI, Turtle Lake, Edgar, Mondovi, Abbotsford, Boyceville, Bruce, Cadott, Chetek-Weyerhaeuser, Cornell, Cumberland, Ladysmith, Marathon, Middleton, Neillsville, Phillips, Regis, St Croix Central, St. Croix Falls, Glenwood City, Colby/Abbotsford (Coop Team), Spring Valley, Northwestern, Unity, Lakeland Union High School, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-29-22 7:00AM River Falls School District Amery, Menomonie High School, Baldwin-Woodville, Rhinelander High School, Arcadia, Black River Falls, Osceola, Ellsworth Community, Rice Lake, Prescott, Ashland, Elkhorn, Somerset School District, Chequamegon, Hayward Community Schools, Shell Lake, Bloomer, Barron, Spooner Area School District, Luck, Flambeau, Cameron, Clear Lake WI, Turtle Lake, Edgar, Mondovi, Abbotsford, Boyceville, Bruce, Cadott, Chetek-Weyerhaeuser, Cornell, Cumberland, Ladysmith, Marathon, Middleton, Neillsville, Phillips, Regis, St Croix Central, St. Croix Falls, Glenwood City, Colby/Abbotsford (Coop Team), Spring Valley, Northwestern, Unity, Lakeland Union High School, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-29-22 9:00AM Holmen Goodhue, La Crosse Central, Gale Ettrick Trempealeau, Caledonia Area Public Schools, Logan, Westby Area, Winona Senior, New Richmond, Lewiston-Altura, Eastview, Zumbrota-Mazeppa, Wausau West, Viroqua, Cannon Falls, West Salem, Hudson, Chatfield, Orono, Marshfield, Spencer, Aquinas, Sparta, Tomah, Adams-Friendship, DC Everest, Lodi, La Crescent-Hokah, Stanley-Boyd, Stoughton, Pulaski, Luxemburg-Casco, Stratford, Cashton, Verona Area, North Crawford, Athens, Auburndale, Belmont, Boscobel, Cuba City, Dodgeville, Evansville, Ithaca, Kickapoo, Mauston, Mineral Point, Monroe, Mount Horeb, Nekoosa, New Lisbon
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-29-22 9:30AM Lourdes Academy Wisconsin Lutheran, Chippewa Falls, Hartford Union High School, Muskego, Watertown, West Bend West, Stevens Point, Oshkosh North, Neenah, Menasha, Oshkosh West, Antigo, Mosinee, Germantown, Suring, West De Pere, Valders, Pittsville, Amherst, Ashwaubenon, Athens (Cloverwood), Bonduel, Brillion, Brookfield Central, Campbellsport, Chilton, Coleman Cougars, Elcho, Green Bay Preble, Green Bay West, Hortonville, Kewaunee, Kiel, Laconia, Lena, Manawa, Lomira, Mishicot 2015-16, Monona Grove, Omro, Peshtigo, Plymouth School District, Random Lake, Shawano Community, Shiocton, Sturgeon Bay, Laona-Wabeno, Waterloo, Wautoma, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Winneconne, Wittenberg-Birnamwood, Crandon,
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-29-22 9:30AM Lourdes Academy Amherst, Bonduel, Crandon, Laona-Wabeno, Manawa, Peshtigo, Antigo, Ashwaubenon, Athens, Belleville, Brillion, Brookfield Central, Campbellsport, Chilton, Chippewa Falls, Coleman Cougars, Denmark, Elcho, Fremd, Germantown, Green Bay Preble, Green Bay West, Green Lake/Princeton, Hartford Union High School, Hortonville, Indian Trail & Academy, Kewaskum, Kewaunee, Kiel, Laconia, Lena, Lomira, Menasha, Mishicot, Monona Grove, Mosinee, Muskego, Neenah, New London, Omro, Oshkosh North, Oshkosh West, Pittsville, Plymouth School District, Random Lake, Reedsburg, Reedsville, Shawano Community, Shiocton, South Milwaukee, Southern Door
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-30-22 7:00AM River Falls School District Amery, Menomonie, Baldwin-Woodville, Rhinelander High School, Arcadia, Black River Falls, Osceola, Ellsworth Community, Rice Lake, Prescott, Ashland, Elkhorn, Somerset School District, Chequamegon, Hayward Community Schools, Shell Lake, Bloomer, Barron Area Schools, Spooner Area School District, Luck, Flambeau, Cameron, Clear Lake WI, Turtle Lake, Edgar, Mondovi, Abbotsford, Boyceville, Bruce, Cadott, Chetek-Weyerhaeuser, Cornell, Cumberland, Ladysmith, Marathon, Middleton, Neillsville, Phillips, Regis, St Croix Central, St. Croix Falls, Glenwood City, Colby/Abbotsford (Coop Team), Spring Valley, Northwestern, Unity, Lakeland Union High School, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-30-22 7:00AM River Falls School District Amery, Menomonie High School, Baldwin-Woodville, Rhinelander High School, Arcadia, Black River Falls, Osceola, Ellsworth Community, Rice Lake, Prescott, Ashland, Elkhorn, Somerset School District, Chequamegon, Hayward Community Schools, Shell Lake, Bloomer, Barron, Spooner Area School District, Luck, Flambeau, Cameron, Clear Lake WI, Turtle Lake, Edgar, Mondovi, Abbotsford, Boyceville, Bruce, Cadott, Chetek-Weyerhaeuser, Cornell, Cumberland, Ladysmith, Marathon, Middleton, Neillsville, Phillips, Regis, St Croix Central, St. Croix Falls, Glenwood City, Colby/Abbotsford (Coop Team), Spring Valley, Northwestern, Unity, Lakeland Union High School, Blair-Taylor, Cochrane-Fountain City
Wrestling: Boys Varsity Invitational 12-30-22 9:00AM Lourdes Academy Wisconsin Lutheran, Chippewa Falls, Hartford Union High School, Muskego, Watertown, West Bend West, Stevens Point, Oshkosh North, Neenah, Menasha, Oshkosh West, Antigo, Mosinee, Germantown, Suring, West De Pere, Valders, Pittsville, Amherst, Ashwaubenon, Athens (Cloverwood), Bonduel, Brillion, Brookfield Central, Campbellsport, Chilton, Coleman Cougars, Elcho, Green Bay Preble, Green Bay West, Hortonville, Kewaunee, Kiel, Laconia, Lena, Manawa, Lomira, Mishicot 2015-16, Monona Grove, Omro, Peshtigo, Plymouth School District, Random Lake, Shawano Community, Shiocton, Sturgeon Bay, Laona-Wabeno, Waterloo, Wautoma, West Allis Central, West Allis Nathan Hale, Winneconne, Wittenberg-Birnamwood, Crandon,
Wrestling: Boys Varsity Quad 01-05-23 6:30PM Rhinelander High School Medford, Mosinee, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Match 01-05-23 7:00PM Antigo Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Match 01-05-23 7:00PM Tomahawk Medford
Wrestling: Boys Varsity Match 01-05-23 7:00PM Rhinelander High School Mosinee
Wrestling: Boys Varsity Tournament 01-06-23 4:30PM Shiocton Reedsville, Menasha, Kiel, Shawano Community, Winneconne, Medford, Ithaca-Weston
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-07-23 8:00AM Merrill Chippewa Falls, Rhinelander High School, Wausau West, Tomahawk, Adams-Friendship, Antigo, Stanley-Boyd, McDonell Central Catholic, Barron, Edgar, Abbotsford, Amherst, Boyceville, Elcho, Marathon, Menominee Indian, Neillsville, Nekoosa, St Croix Central, Three Lakes, Wittenberg-Birnamwood, Crandon, Tri-County, Lakeland Union High School, Almond-Bancroft, Waupun
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-07-23 8:00AM Merrill Chippewa Falls, Rhinelander High School, Wausau West, Tomahawk, Adams-Friendship, Antigo, Stanley-Boyd, McDonell Central Catholic, Barron Area Schools, Edgar, Abbotsford, Amherst, Boyceville, Elcho, Marathon, Menominee Indian, Neillsville, Nekoosa, St Croix Central, Three Lakes, Wittenberg-Birnamwood, Crandon, Tri-County, Lakeland Union High School, Almond-Bancroft, Waupun
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-07-23 8:00AM Merrill Waupun, Chippewa Falls, Rhinelander High School, Wausau West, Tomahawk, Adams-Friendship, Antigo, Stanley-Boyd, McDonell Central Catholic, Barron Area Schools, Edgar, Abbotsford, Amherst, Boyceville, Elcho, Marathon, Menominee Indian, Neillsville, Nekoosa, Saint Croix Central, Three Lakes, Wittenberg-Birnamwood, Crandon, Tri-County, Lakeland Union High School, Almond-Bancroft
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-07-23 8:00AM Merrill Chippewa Falls, Rhinelander High School, Wausau West, Tomahawk, Adams-Friendship, Antigo, Stanley-Boyd, McDonell Central Catholic, Barron Area Schools, Edgar, Abbotsford, Amherst, Boyceville, Elcho, Marathon, Menominee Indian, Neillsville, Nekoosa, Saint Croix Central, Three Lakes, Wittenberg-Birnamwood, Crandon, Tri-County, Lakeland Union High School, Almond-Bancroft, Waupun
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-07-23 10:30AM DC Everest River Falls School District, Spencer, Tomah, Mosinee, Stratford, Auburndale.., Bonduel, Riverdale, Rosholt, Marquette University H.S.
Wrestling: Boys Varsity Match 01-10-23 5:00PM Crandon Edgar, Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Quad 01-12-23 6:30PM Lakeland Union High School Antigo, Rhinelander High School, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Match 01-12-23 7:00PM Medford Mosinee
Wrestling: Boys Varsity Match 01-12-23 7:00PM Lakeland Union High School Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Match 01-12-23 7:00PM Mosinee Antigo
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-13-23 5:00PM Saint Croix Central Arcadia, Barron Area Schools, Durand-Arkansaw, Luck, Minneapolis North, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-14-23 9:30AM Freedom Amery, Appleton North, Ashwaubenon, Auburndale, Bark River, Bay Port, Brillion, Burlington Area School District, Denmark, Evansville, Hortonville, Medford, Mishicot, Shiocton, Slinger, Two Rivers, West De Pere
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-14-23 10:00AM Ashland Virginia, Aitkin, Superior, Proctor -, Northwestern, Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Triangular 01-19-23 6:00PM Pittsville Athens, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Quad 01-19-23 6:00PM Phillips
Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Quad 01-19-23 6:30PM Mosinee Antigo, Lakeland Union High School, Medford
Wrestling: Boys Varsity Match 01-19-23 7:00PM Mosinee Medford
Wrestling: Boys Varsity Match 01-19-23 7:00PM Rhinelander High School Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Match 01-19-23 7:00PM Tomahawk Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-21-23 9:00AM Arcadia Aquinas, Brookwood, Cadott, Cochrane-Fountain City, Gale Ettrick Trempealeau, Independence, Ladysmith, Medford, Minnetonka, Mosinee, Onalaska, Prescott, St Croix Central
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-21-23 9:00AM Arcadia Aquinas, Brookwood, Cadott, Cochrane-Fountain City, Gale Ettrick Trempealeau, Independence Schools, Ladysmith, Medford, Minnetonka, Mosinee, Onalaska, Prescott, St Croix Central
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-21-23 9:30AM Markesan Kenosha St. Joseph, Tomahawk, Amherst, Middleton, Omro, Ripon
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-21-23 9:30PM Wausau East Peshtigo, Laona-Wabeno, Crandon, , Appleton North, Athens, Auburndale, Eau Claire North, Florence, Logan, Lourdes Academy, Marathon, McFarland, Menasha, Rhinelander High School, Stanley-Boyd, Stevens Point, Winneconne
Wrestling: Boys Varsity Quad 01-24-23 5:00PM Laona-Wabeno Phillips, Lakeland Union High School, Southern Door
Wrestling: Boys Varsity Match 01-26-23 7:00PM Tomahawk Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Match 01-26-23 7:00PM Lakeland Union High School Mosinee
Wrestling: Boys Varsity Match 01-26-23 7:00PM Antigo Medford
Wrestling: Boys Varsity Match 01-26-23 7:00PM Tomahawk Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-27-23 4:00PM Menomonie Baldwin-Woodville, Chippewa Falls, Glenwood City, McDonell Central Catholic, Mondovi, Osceola, River Falls School District, Spring Valley, Tomah, Tomahawk, Wausau West
Wrestling: Girls Varsity Tournament 01-28-23 9:00AM Shiocton
Eau Claire North, Pulaski, Rhinelander High School, Winneconne
Wrestling: Boys Varsity Invitational 01-28-23 10:00AM Pulaski Antigo, Bay Port, Coleman Cougars, Denmark, Elkhorn, Freedom, Hortonville, Kaukauna, Luxemburg-Casco, New London, Oconto Falls Panthers, Peshtigo, Port Washington, Seymour, West De Pere
Wrestling: Boys Varsity GNC Meet 02-04-23 10:00AM Tomahawk Antigo, Lakeland Union High School, Medford, Mosinee, Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Regionals 02-11-23 TBD Osceola Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Regionals 02-11-23 TBD Osceola Amery, Antigo, Ashland, Barron Area Schools, Chetek-Weyerhaeuser, Luck, Medford, Northwestern, Rice Lake, Spooner Area School District, St. Croix Falls, Tomahawk
Wrestling: Boys Varsity Regionals 02-11-23 TBD Merrill Lakeland Union High School
Wrestling: Boys Varsity Regionals 02-11-23 10:00AM Merrill
Rhinelander High School
Wrestling: Boys Varsity Game 02-18-23 10:00AM Shawano Community Ashwaubenon, Bay Port, DC Everest, De Pere, Green Bay Preble, Green Bay United Wrestling, Lakeland Union High School, Merrill, Pulaski, Rhinelander High School, SPASH (Stevens PT), Wausau East, Wausau West, West De Pere, Wisconsin Rapids Lincoln
Wrestling: Boys Varsity Game 02-18-23 10:00AM Shawano Community Ashwaubenon, Bay Port, DC Everest, De Pere, Green Bay Preble, Green Bay United Wrestling, Lakeland Union High School, Merrill, Pulaski, Rhinelander High School, SPASH (Stevens PT), Wausau East, Wausau West, West De Pere, Wisconsin Rapids Lincoln
Wrestling: Boys Varsity Sectionals 02-18-23 10:30AM Amery Osceola, Burnett Blizzard, , Abbotsford, Altoona, Antigo, Ashland, Augusta, Baldwin-Woodville, Barron Area Schools, Bloomer, Chetek-Weyerhaeuser, Colby, Colfax, Columbus Catholic, Eleva-Strum, Ellsworth Community, Fall Creek, Grantsburg, Greenwood, Loyal, Luck, Medford, Mondovi, Neillsville, Northwestern, Osseo-Fairchild, Prairie Farm, Prescott, Regis, Rice Lake Area School District, Saint Croix Central, Siren, Somerset School District, Spencer, Spooner Area School District, St. Croix Falls, Stanley-Boyd, Tomahawk, Webster
Wrestling: Boys Varsity Game 02-18-23 10:30AM Amery Abbotsford, Altoona, Antigo, Ashland, Augusta, Baldwin-Woodville Area School District, Barron Area Schools, Bloomer, Chetek-Weyerhaeuser, Colby, Colfax, Columbus Catholic, Eleva-Strum, Ellsworth Community, Fall Creek, Frederic, Grantsburg, Greenwood, Loyal, Luck, Medford, Mondovi, Neillsville, Northwestern, Osceola, Osseo-Fairchild, Prairie Farm, Prescott, Regis, Rice Lake, Saint Croix Central, Siren, Somerset School District, Spencer, Spooner Area School District, St. Croix Falls, Stanley-Boyd, Tomahawk, Webster
Wrestling: Boys Varsity Game 02-18-23 10:30AM Amery Abbotsford, Altoona, Antigo, Ashland, Augusta, Baldwin-Woodville, Barron Area Schools, Bloomer, Chetek-Weyerhaeuser, Colby, Colfax, Columbus Catholic Schools, Eleva-Strum High School, Ellsworth Community, Fall Creek, Frederic, Grantsburg, Greenwood, Loyal, Luck, Medford, Mondovi, Neillsville, Northwestern, Osceola, Osseo-Fairchild, Prairie Farm, Prescott, Regis, Rice Lake, St Croix Central, Siren, Somerset School District, Spencer, Spooner Area School District, St. Croix Falls, Stanley-Boyd, Tomahawk, Webster
Wrestling: Boys Varsity STATE 02-23-23 TBD TBA Rhinelander High School

***********************************************************************

Know some top athletic performances? Seeing some great teams in action?

We can use your help, and it’s simple.  Witness some great performances? Hear about top athletes and top teams in our area?

Athlete of the Week and Team of the Week:

Nominate an athlete or team: HERE

**********************************************

Pancakes or Waffles!  We feature top area athletes with our world-renowned feature. Send us your nominations for who you’d like us to interview HERE

College Athlete Roundup! We want to recognize student-athletes from the area who are competing at the college level. Send us information on college athletes from the area with our simple form HERE

Where are they Now? We feature athletes and difference makers  from the past, standouts in sports who excelled over the years and have moved on. Know of a former athlete, coach or difference maker who we should feature? Know of a former standout competitor whose journey beyond central Wisconsin sports is one we should share? Send us information on athletes and difference makers of the past with our simple form HERE

Baked or Fried! We also feature difference makers throughout central Wisconsin: coaches, booster club leaders, adminstration, volunteers, you name it. Send us your nominations for who you’d like us to interview HERE

We welcome your stories! Contact us at [email protected]!

David Keech
Author: David Keech

David Keech is a math teacher in Wisconsin Rapids and public address announcer for Abbotsord High School. He officiates basketball, baseball, and softball in central Wisconsin. He has reported on amateur sports since 2011, known as 'KeechDaVoice.' David can be reached at [email protected]